1984 [​+​24]

by Surowa Kara Za Grzechy

supported by
skarlett_skzg
skarlett_skzg thumbnail
skarlett_skzg Automaty dla nikogo są nadal moim ulubionym kawałkiem do śpiewania. Pamiętam jak "wykrzykiwałam" swoje partie, zwłaszcza w tzw. bridge "czternastolatki piszą HWDP na murach, ja uwielbiam policję, podziwiam facetów w mundurach!" :)
no i moje zmagania z wymówieniem słowa "maszynką"... w czasie kolejnych wersji wyrzucałam "Jestem tylko szyszynką", "Grażynką" itp. Kurczę, miło wspominam sesję nagrań z Jimmy Deanem. Dobrym kolegą był on 😊 Favorite track: Automaty dla nikogo.
mymszlok
mymszlok thumbnail
mymszlok Dzisiaj była premiera kilku Waszych kawałków na naszej pracowniczej biurowej liście piątkowej "Disco Chaos". Zostajecie na niej przez aklamację. Gratuluję. Favorite track: Kto pierwszy.
Dominik Sieradz
Dominik Sieradz thumbnail
Dominik Sieradz Nie wyobrażam sobie jechać samochodem dłużej niż godzinę bez odpalenia tego złota. Favorite track: Kiedy śnię swój mały sen.
/
 • Streaming + Download

  Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

    name your price

   

 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  wersja z nieopisanym bonusem

  Includes unlimited streaming of 1984 [+24] via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  shipping out on or around February 20, 2020

    28 PLN or more 

   

 • Kaseta
  Cassette + Digital Album

  76 sztuk

  Includes unlimited streaming of 1984 [+24] via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

  Sold Out

1.
2.
3.
4.
5.
03:59
6.
7.
03:30
8.
9.
10.
11.
03:23

about

Surowa Kara Za Grzechy - 1984 [+24] (36#29)

udział wzięli:

Skarlett (1-8) - śpiew, instrumenty klawiszowe + muzyka
Jimmy Dean - gitara, gitara basowa, instrumenty klawiszowe, programowanie, śpiew + muzyka, teksty

(w utworze 8 ponadto: Aleksandra Szewera - flet)
(w utworze 11 ponadto: Michał Szturomski - gitara i Kinga Miśkiewicz - chórki)

nagrano:
utwory 1-7: między VIII.2002 a III.2003 w Jimmy Dean's Room
utwór 8: VIII.2001 tamże
utwory 9-11: V.2007 w Nie Wyjdzie Studio

JIMMY DEAN aka AFROJAX:
właściwie sam już dobrze nie pamiętam, jak doszło do wymierzenia Surowej Kary Za Grzechy. prawdopodobnie byłem ostro wkurwiony mizerią promocyjną naokoło debiutanckiej płyty Afro Kolektywu. albo znudziła mi się chwilowo czarna muzyka, zwłaszcza w polskim wydaniu. albo zapragnąłem być jeszcze bardziej chudym brytyjskim pedałem - tu mogę się wylegitymować: czy zauważyliście, że pod koniec utworu "Karl Malone" cytowany jest "Smalltown Boy"?

ta krótka płyta jest hołdem złożonym dekadzie, w której dorastałem, w której nauczyłem się słuchać muzyki, dekadzie kulturalnie dystynktywnej i heterogenicznej. czyli tak zwanym eightiesom. nagrywana w skrajnej depresji, chyba pomogła mi przeżyć najchujowszy okres życia, czyli ten, w którym upomina się o Ciebie rynek pracy, któremu nie masz wiele do zaoferowania, a znaczący inni oczekują natężonych przejawów odpowiedzialności, na które nie masz siły. radzić sobie z tym można różnie: ja uciekłem w nieśmiałe, amatorskie samookaleczanie oraz nieśmiałe, amatorskie naśladownictwo dźwięków zapamiętanych z dzieciństwa - to drugie właśnie kontemplujesz, słuchaczu.

SKARLETT:
Oi, oi, oi!!! Pamiętam, jakby to było wczoraj. Żałosne zawodzenie, wypieki (te na policzkach) i próba zwrócenia na siebie uwagi Jimmy Deana. Muszę przyznać, że cały proces tworzenia naszej płyty był jednym z fajniejszych doświadczeń w moim życiu - punkowe okrzyki do wnęki w meblościance (a.k.a. studio nagrań), gdzie stał mikrofon, jakieś zabytkowe komiksy i stare zdjęcia... no i wyjątkowo cierpliwi rodzice za ścianą. Niepowtarzalne! Muzyka zainspirowana new romantic i popem lat 80-tych (Madonna, Pet Shop Boys, Martika, Bronski Beat, itp), w połączeniu z tekstami godnymi Sofoklesa czy Szekspira a'la punk.

Potem nasz pamiętny "koncert" a.k.a. granie do kotleta. Och, wspaniałości - "kostiumy sceniczne" i makijaż mojego projektu, basista i gitarzysta "po cywilu", perkusja cyfrowa, publiczność zaintrygowana hałasem na scenie. Ot, i cała Surowa Kara Za Grzechy! Po 15 latach i odkurzeniu naszej demówki, puściłam "Automaty dla nikogo" (mój osobiście ulubiony kawałek). Jakbyście mnie mogli teraz zobaczyć - uśmiecham się jak ten bóbr, czy wiewiórka [westchnięcie wypełnione nostalgią, dumą i znakami zapytania]. No i d*p@!

Label: www.facebook.com/3szostki/

credits

released July 12, 2018

license

all rights reserved

tags

about

Trzy szóstki Warsaw, Poland

Netlabel

contact / help

Contact Trzy szóstki

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like 1984 [+24], you may also like: